V dnešní zrychlené době určitě čas od času zatoužíte alespoň po troše vlastního klidu spojeného s přírodou nebo se v myšlenkách zatouláte někam daleko od všech lidí. Někam, kde se můžete zhluboka nadechnout čerstvého vzduchu a užívat si volnosti, kde budete jen Vy a Vaše rodina. A přesně pro tyto účely je zahrada jako stvořená. Protože zahrada založená dnes Vás bude obklopovat dalších několik desetiletí. Bude Vás neustále překvapovat něčím novým, uchvacovat svou krásou. Měla by být místem nejen klidu a relaxace, ale i sportovního vyžití. A proč se o tuto krásu, která Vám může být nadosah, připravit?

Služby

Likvidace plevelů a náletových dřevin

Jednou z velmi důležitých prací na zahradách je likvidace plevelů. Všude, kde je volný prostor, rychle vyrůstají nějaké rostliny a v rámci konkurenčního boje vyhrávají ti nejrychlejší a nejsilnější. Tyto rostliny se nazývají „plevele“, pokud rostou v místech, kde nemají co dělat.

Ne všechny dřeviny, trvalky a trávníky jsou konkurenčního boje dostatečně schopny. K tomu, abychom je ochránili a podpořili v jejich růstu, provádíme několik opatření. Jednak se dřeviny a trvalky vysazují do textilie s mulčovacím materiálem, a jednak je nutné vše přihnojovat.

V neposlední řadě se používá také celá řada chemických prostředků na likvidaci plevelů a dřevin. Tam, kde už ani chemie nepomůže nebo je riskantní ji použít z důvodu popálení okolních rostlin, se provádí odstranění plevele pletím.

Jedním z mnoha problémů, které se na zahradách vyskytují, je podrůstání plotu náletovými dřevinami, které se běžným způsobem těžko trvale odstraňují. Ale i to se dá vyřešit s pomocí firmy ZAHRADY Vrobel, s.r.o.