V dnešní zrychlené době určitě čas od času zatoužíte alespoň po troše vlastního klidu spojeného s přírodou nebo se v myšlenkách zatouláte někam daleko od všech lidí. Někam, kde se můžete zhluboka nadechnout čerstvého vzduchu a užívat si volnosti, kde budete jen Vy a Vaše rodina. A přesně pro tyto účely je zahrada jako stvořená. Protože zahrada založená dnes Vás bude obklopovat dalších několik desetiletí. Bude Vás neustále překvapovat něčím novým, uchvacovat svou krásou. Měla by být místem nejen klidu a relaxace, ale i sportovního vyžití. A proč se o tuto krásu, která Vám může být nadosah, připravit?

Služby

Likvidace škůdců a chorob

Když už máte zahradu funkční, kvetoucí, plodící ovoce, přinášející spoustu krásy a potěšení, objeví se problém. Listy se kroutí, všude lítají „nějaké mušky“ nebo jsou všude na listech fleky. Co s tím?

Řešením je většinou nezbytná, ale šetrná chemická ochrana. U okrasných dřevin je celá škála škůdců a chorob, kterých si většina z Vás ani nevšímá, a dokud nedojde k přemnožení, není ani nijak rušivá. Pravdou ale je, že každé napadení škůdcem nebo chorobou rostlinu oslabuje, i když pro ni nemusí být likvidační. Nejjistější je obrátit se na odborníka a určit o jaký druh a rozsah poškození se jedná.

U ovocných dřevin je nutnost včasného zásahu daleko větší. A to z důvodů přímého vlivu na plodnost a kvalitu plodů.

Jedním ze základních opatření v boji s chorobami je správný výběr odrůdy. Dnes už je celá řada tolerantních nebo dokonce odolných odrůd ovocných stromů. Pokud si nevíte rady s výběrem odrůdy, velikostí nebo s umístěním v zahradě, tak Vám rádi pomůžeme a poradíme.