V dnešní zrychlené době určitě čas od času zatoužíte alespoň po troše vlastního klidu spojeného s přírodou nebo se v myšlenkách zatouláte někam daleko od všech lidí. Někam, kde se můžete zhluboka nadechnout čerstvého vzduchu a užívat si volnosti, kde budete jen Vy a Vaše rodina. A přesně pro tyto účely je zahrada jako stvořená. Protože zahrada založená dnes Vás bude obklopovat dalších několik desetiletí. Bude Vás neustále překvapovat něčím novým, uchvacovat svou krásou. Měla by být místem nejen klidu a relaxace, ale i sportovního vyžití. A proč se o tuto krásu, která Vám může být nadosah, připravit?

Služby

Řez okrasných a ovocných dřevin

Když už je zahrada založená a úspěšně roste a vzkvétá, je potřeba počítat s její alespoň základní údržbou. Co se skrývá pod pojmem údržba dřevin?

Kromě dodávání živin a ochrany před škůdci a chorobami je nutné provádět různé druhy řezů. V žádném případě nedoporučujeme tyto práce provádět svépomocí. Mohlo by dojít k degradaci (poškození) nebo úplné likvidaci dřeviny. Lze to porovnat s opravou auta. Většina z vás při otevření motoru rychle pochopí, že je nutné zajet do servisu. V případě Vaší zahrady Vám velmi rádi provedeme servis my. Provádíme všechny druhy řezů u mladých ale i vzrostlých dřevin. U ovocných dřevin je situace obdobná. Faktem je, že je spousta šikovných zahrádkářů, kteří jsou přiměřeně schopni tuto činnost provést sami, jednak podle literatury nebo podle vlastních zkušeností. Pokud samozřejmě nemáte čas nebo chuť se tímto problémem zabývat, rádi Vám v tom pomůžeme. Provedeme odborný řez mladých ale i vzrostlých, přehoustlých stromů.

K této části trochu patří i jeden obvykle poslední řez – kácení. Ať už chceme nebo ne, všechno má jednou svůj konec. U stromů to platí také. Ukončení života stromu může nastat v podstatě dvěma způsoby. Tím prvním nejčastějším je stáří nebo nemoc, kdy dojde k vyčerpání energie, kterou strom má a důsledkem je uschnutí. U suchého nebo usychajícího stromu v podstatě není co řešit. Ohrožuje své okolí opadávajícími větvemi a hrozí pád celého stromu. Zde je nutné zabezpečit okolí proti vstupu osob pod tento strom a zároveň provést kácení, a to co nejdříve. V případě, že obvod kmenu stromu přesahuje 80 cm ve 130 cm od země, je samozřejmě nutné podat žádost o pokácení stromu na místní obecní nebo městský úřad. Ten provede místní šetření a v případě oprávněné žádosti vydá povolení k pokácení stromu.

Druhou možností ukončení života stromu je nutnost pokácení z různých důvodů. Důvodů je spousta. Výstavba budovy, cesty nebo jiného objektu v prostoru, kde strom roste. Někdy je důvodem rekonstrukce zahrady nebo obnova přestárlého sadu. I tady platí nutnost podání žádosti o povolení. Vlastní pokácení stromu z jakéhokoli důvodu samozřejmě rádi provedeme.