V dnešní zrychlené době určitě čas od času zatoužíte alespoň po troše vlastního klidu spojeného s přírodou nebo se v myšlenkách zatouláte někam daleko od všech lidí. Někam, kde se můžete zhluboka nadechnout čerstvého vzduchu a užívat si volnosti, kde budete jen Vy a Vaše rodina. A přesně pro tyto účely je zahrada jako stvořená. Protože zahrada založená dnes Vás bude obklopovat dalších několik desetiletí. Bude Vás neustále překvapovat něčím novým, uchvacovat svou krásou. Měla by být místem nejen klidu a relaxace, ale i sportovního vyžití. A proč se o tuto krásu, která Vám může být nadosah, připravit?

Služby

Zakládání a údržba trávníků

Nedílnou součástí každé zahrady je samozřejmě trávník. Ten může sloužit buď jako okrasný doplněk živého celku, nebo může být také využíván pro zábavu a sport. Podle účelu využití trávníku, tzn. do jaké míry je zatěžován, je prováděno jeho rozdílné zakládání.

U běžně zatěžovaných trávníků není nutné provádět složité kroky vedoucí ke zvýšené odolnosti proti zašlapání a zaschnutí nebo naopak k utopení trávníku. To znamená, že v podstatě stačí mít na zahradě „přiměřeně dobrou ornici“ a trávník bude jako z obrázku. Musí se samozřejmě dodržet technologické termíny a postupy. Založením a pravidelným kosením ale starost o trávník nekončí. Trávník jako živý celek potřebuje taky údržbu. A přiměřeně Vám vrátí vše, co do něj investujete.

Pokud například nebudete provádět pravidelné dodávání živin, bude Vám chřadnout před očima a jen stěží bude bojovat s konkurencí plevelů. Stejně tak je nutné ho alespoň jednou do roka „pročísnout“ vertikutátorem a odstranit z něj veškerou stařinu a zároveň ho tím provzdušnit. Z těch základních opatření nelze vynechat ani postřik trávníku proti dvouděložným plevelům, který je nutné provést alespoň dvakrát do roka.

Dalších možných opatření k udržení krásného trávníku je celá řada a my Vám samozřejmě velmi rádi vypomůžeme v jakémkoli kroku údržby.