V dnešní zrychlené době určitě čas od času zatoužíte alespoň po troše vlastního klidu spojeného s přírodou nebo se v myšlenkách zatouláte někam daleko od všech lidí. Někam, kde se můžete zhluboka nadechnout čerstvého vzduchu a užívat si volnosti, kde budete jen Vy a Vaše rodina. A přesně pro tyto účely je zahrada jako stvořená. Protože zahrada založená dnes Vás bude obklopovat dalších několik desetiletí. Bude Vás neustále překvapovat něčím novým, uchvacovat svou krásou. Měla by být místem nejen klidu a relaxace, ale i sportovního vyžití. A proč se o tuto krásu, která Vám může být nadosah, připravit?

Služby

Výsadba okrasných a ovocných dřevin, trvalek

Jak už bylo dříve řečeno, co by to bylo za zahradu bez dřevin a trvalek. K jejich úspěšnému vysazení je také nutné dodržet několik důležitých zásad.

Tou první je stejně jako u trávníku „přiměřeně dobrá ornice“, která je základním kamenem každé pěkně rostoucí zahrady. Existuje sice také spousta dřevin a trvalek, které rostou v těžké jílovité zemině, ale jejich bohatost a počet druhů je výrazně omezen a slušná zahrada se z nich jen těžko vytváří.

Pokud je tedy dobrá zemina, dalším krokem je správný výběr dřevin. Ale to už by mělo být vyřešeno v „Návrhu osázení zahrady“. Dalším krokem je příprava stanoviště. Skupiny dřevin a trvalek se obvykle umisťují do záhonů, kde se jim připraví podmínky pro úspěšný růst dodáním organického materiálu a živin podle druhů (např. kyselomilné rostliny potřebují rašelinový substrát, většina druhů spíše neutrální zahradnický substrát a výjimečné vápnomilné druhy zásaditý substrát). Proti prorůstání plevelů mezi dřevinami a trvalkami se v poslední době hojně využívá netkaná černá textilie, která se umístí na povrch záhonu a překryje se mulčovacím materiálem (kůra, štěpka, kačírek).

Různých úskalí při výsadbě rostlin je celá řada, a proto je určitě nejjistější, obrátit se na opravdového odborníka. Nebudeme Vás v žádném případě posílat za konkurencí.