Návrhy zahrad ve 3D

Každý, kdo si postaví dům, nebo jezdí na chatu či zahrádku, dříve nebo později začne řešit venkovní prostor kolem domu. Tento prostor nazvaný’ Zahrada’ je pro většinu lidí malý kousek přírody, který přináší radost či užitek, nebo prostor pro relaxaci a odpočinek .

Ať už je využití zahrady jakékoliv, vždy se všichni rozmýšlíme jak s daným prostorem naložit, aby nám to nejlépe vyhovovalo. Kde umístit malé posezení, či altán, bazén, jezírko, kde udělat pěšinku? Co kde vysadit, jaký strom, keř, nebo trvalku ? Jaký tomu všemu dát řád ? Moderní, nebo spíše venkovský ?

Asi nejlépe to veřejně vystihl pan Ferdinand Leffler, když použil výraz ‘Pokoje v zahradě’. Protože stejně, jako má Váš dům pokoje s různým využitím, tak i zahrada se takto dá rozdělit.

Málo kdo si dnes sám navrhne dům a pak si ho i postaví. Každý z Vás, kdo to kdy řešil ví kolik záludností Vás čeká. Jenže stejné je to i se zahradou.  Aby to všechno na zahradě fungovalo co nejlépe, tak je opravdu potřeba tomu věnovat potřebný čas a péči.

Naše firma se věnuje návrhům a realizacím zahrad od roku 2007. Velmi rádi Vám celou zahradu navrhneme i zrealizujeme. A i když nejsme architekti, tak návrhy vždy provádíme s úctou k přírodě a okolní krajině, a s respektem k Vám a Vaším potřebám.

Pokud se rozhodnete pro projekt zahrady od opravdového architekta, tak Vám rádi některé doporučíme. Možná už nějaký projekt máte. Určitě se nebráníme založení zahrady podle již zhotoveného projektu :-).

Navrhování zahrady není zase až tak snadný proces, jak se může na první pohled zdát. Není to jen barevná malůvka, která sice z počátku nadchne, ale výsledek se pak může lišit.  Je potřeba zvážit spoustu aspektů a ty pak sladit s Vašimi potřebami.

Všechny konzultace i provedení návrhu zahrady je placenou službou. Cenu Vám samozřejmě sdělíme před zahájením prací.

Postup je zhruba následující:

1. Zaměření zahrady, zjištění kvality půdy, vodního režimu.

2. Konzultace všech Vašich požadavků

3. Vytvoření návrhu ve 3D vč. rozpisu prvků, seznamu rostlin, modelace terénu.

4. Průběžná konzultace, úpravy změny, doplnění.

5. Osobní předání návrhu zahrady v digitální, nebo tištěné podobě.