Projekty

Žádná zahrada se bez nich neobejde. Stromy, keře, trvalky, cibuloviny a letničky. To je to, co dotváří atmosféru zahrady. Jejich krása je proměnlivá s ročním obdobím, je živá, neuvěřitelně rozmanitá a přitom pomíjivá. Asi každý má nějakou svou oblíbenou rostlinu. Jak to ale udělat, aby rostliny rostly tam, kde chceme, dlouho se tam udržely a nezarůstaly plevelnými konkurenty?

Dnes si asi už všichni více uvědomujeme, že základem úspěšného růstu rostlin je správná půda. Každá rostlina může mít rozdílné požadavky na kyselost, propustnost půdy a množství živin. Není ale moc těch, které snesou těžkou jílovitou půdu.  Bohužel se občas stane, že Vám nějaký ‚dobrák bagrista‘ při terénních úpravách zahrne původní ornici jílovitým výkopem ze základů domu. Vše se dá napravit, ale stojí to ‚ jen‘ peníze. Čili buďto se vše znovu stáhne, ornice se vykope a celé se to přehodí tak, jak má, nebo se draze naveze nová ornice. Bez ornice to opravdu nejde!

Když už tedy máme na zahradě ornici, můžeme začít s pracemi. Provedeme terénní modelaci dle návrhu. Připravíme půdu, kterou obohatíme substrátem, kompostem, rašelinou, nebo i drobným štěrkem dle potřeb jednotlivých rostlin. Samozřejmě tak, aby se ve vzniklém prostoru rostliny cítily co nejlépe :-).  Do bezvadně připravené zeminy poté sázíme rostliny dle osazovacího plánu. Zní to celkem snadně, ale je potřeba dodržet několik zásad. Jednou z nich je sázet jen kvalitní rostlinný materiál. Další zásada je dát pozor na správný substrát a jeho PH. No a je také potřeba zalévat. My Vám sice první zálivku provedeme, ale vzhledem k tomu, že se jedná o živý organizmus, potřebuje vodu i nadále ! Ale to už je na Vás. Někomu to přijde jako samozřejmost, jenže s měnícím se klimatem se stává dostatečná zálivka v suchých obdobích nutností!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.